Передзвонити мені
UA

Курси підготовки пілотів по системі RVSM(reduced vertical separation minimum)

Вже в кінці 80-х років минулого століття стало зрозуміло, що постійне зростання обсягу повітряних перевезень ставить перед світовою цивільною авіацією серйозну проблему, а саме гострий дефіцит повітряного простору. Першим кроком у цьому напрямку стало активне застосування методу навігації RNAV, тобто зональної навігації. Паралельно з впровадженням RNAV активно опрацьовувався питання скорочення інтервалу між повітряними судами у вертикальній площині. В ІКАО була розроблена концепція, що передбачає скорочення інтервалів вертикального ешелонування у верхньому повітряному просторі між ешелонами FL290 і FL410 c 2000 футів до 1000 футів, тобто 300 метрів. Дана концепція отримала назву RVSM – reduced vertical separation minimum або скорочені інтервали вертикального ешелонування.

Впровадження системи ешелонування RVSM почалося в 1997 році з Північно-Атлантичного регіону, де вперше були встановлені скорочені до 1000 футів інтервали вертикального ешелонування між FL330 і FL370. З 2000 року почався масовий перехід на інтервали RVSM по всьому світу. До 2005 року система RVSM вже була встановлена практично в усьому європейському регіоні і західній півкулі.

На сьогоднішній день всі країни-члени ІКАО встановили у своєму повітряному просторі RVSM між ешелонами FL290 і FL410. Осібно стоять Китай, Монголія і КНДР, які відмовилися від переходу на футову систему вимірювання висоти, тим не менш, ввели RVSM в метрових величинах.

Для виконання польотів з застосуванням ешелонування RVSM членам льотного екіпажу необхідно пройти спеціальну підготовку, а повітряні судна повинні мати відповідний дозвіл для польотів у повітряному просторі RVSM, видане авіаційними властями країни експлуатантам і відповідне справне обладнання.

Програма підготовки авіаційного персоналу до польотів в зонах скорочених мінімальних інтервалів вертикального ешелонування RVSM розроблена у відповідності з міжнародними та національними документами, які регламентують процедури і правила виконання польотів у зазначених повітряних просторах (зонах) для підготовки відповідних фахівців з числа льотного складу, який виконує польоти в зазначених зонах. Програма стосується одноразового навчання для фахівців, які мають діюче свідоцтво пілота, штурмана, бортового радиста. Програма може застосовуватися для навчання фахівців, які втратили свідоцтво у зв'язку з перервою у льотній роботі більше встановленого терміну, при якому потрібно повторне перенавчання та отримання відповідних допусків до польотів.

Вас зацікавили наші послуги? Давайте обговоримо!

Ми завжди на зв'язку. Скористайтеся, будь ласка, цією формою запиту для контакта з нашим представником.