Передзвонити мені
UA

Курси підготовки пілотів для польотів c системою ACAS (Аirborne collision avoidance system)

Проблема зіткнення літальних апаратів у повітрі відчутною стала ще в 50-х роках. Коли стали відбуватися льотні події з масовою загибеллю людей, ICAO (Міжнародна організація цивільної авіації) впритул зайнялася цим питанням. Була розроблена концепція, а потім міжнародні стандарти Бортової системи попередження зіткнень (Аirborne collision avoidance system (ACAS)).

З усіх розробок, згідно цієї концепції, основне поширення отримала система ТСАЅ (Traffic alert and Collision Avoidance System). Ця система (в останніх її варіантах і модифікаціях) оглядає повітряний простір навколо літака, виявляє інші повітряні судна, аналізує отриману інформацію, видає її екіпажу, а в разі виникнення небезпеки зіткнення, попереджає про це пілотів і видає необхідні рекомендації до негайної дії.

Функція спостереження дозволяє повітряному судну, оснащеному системою TCAS, запитувати приемоответчики режиму S і режиму A/C, встановлені на оточуючих повітряних суднах з метою визначення відносного розташування і маневрів повітряних суден-«погроз».

У разі відсутності відповідача у запитуваної літака, ТСАЅ не бачить такий літак (вертоліт), а в разі, якщо запитуваний літак не передає свою висоту, TCAS II буде видавати тільки інформаційне повідомлення (Traffic Advisory (TA)), щоб допомогти пілотам встановити візуальний контакт. TCAS може одночасно відстежувати до 30 повітряних суден при номінальному радіусі дії 14 морських миль для цілей з приемоответчиками з режимом A/C і 30 морських миль - для цілей з приемоответчиками з режимом S.

Спостереження за допомогою TCAS повітряних суден, оснащених приемоответчиками режимом S, засноване на можливості цих приемоответчиков забезпечувати виборчу адресацію.

Система TCAS використовує отриманий відповідь для визначення дальності, азимута та абсолютної висоти повітряного судна-«загрози». Ці дані вводяться в логічну програму попередження зіткнень для визначення необхідності у видачі сигналу «TA» чи «RA».

З питань навчання просимо Вас звертатися по email: trto@skyavia.com.ua або за телефоном +38 044 337 24 38.

Вас зацікавили наші послуги? Давайте обговоримо!

Ми завжди на зв'язку. Скористайтеся, будь ласка, цією формою запиту для контакта з нашим представником.