Курс підготовки пілотів до польотів у зонах скороченого мінімуму вертикального ешелонування RVSM (REDUCED VERTICAL SEPARATION MINIMUM)

Вже в кінці 80-х років минулого століття стало зрозуміло, що постійне зростання обсягу повітряних перевезень ставить перед світовою цивільною авіацією серйозну проблему, а саме гострий дефіцит повітряного простору.

В ІКАО була розроблена концепція, що передбачає скорочення інтервалів вертикального ешелонування у верхньому повітряному просторі між ешелонами FL290 і FL410 c 2000 футів до 1000 футів. Дана концепція отримала назву RVSM (Reduced Vertical Separation Minimum).

З 2000 року почався масовий перехід на інтервали RVSM по всьому світу. До 2005 року система RVSM вже була встановлена практично у всьому європейському регіоні та Західній півкулі. На сьогоднішній день всі країни-члени ІКАО встановили RVSM в своєму повітряному просторі між ешелонами FL290 і FL410. Осібно стоять Китай, Монголія і КНДР, які відмовилися від переходу на футову систему вимірювання висоти, тим не менш, ввели RVSM в метрових величинах.

Для виконання польотів із застосуванням ешелонування RVSM членам льотного екіпажу необхідно пройти спеціальну підготовку, а повітряні судна повинні мати відповідний дозвіл для польотів у просторі RVSM, виданий авіаційною владою країни експлуатантам і відповідне справне обладнання.

Програма підготовки авіаційного персоналу до польотів в зонах скорочених мінімальних інтервалів вертикального ешелонування RVSM розроблена в АЦ «СКАЙ» відповідно до міжнародних і національних документів, які регламентують процедури і правила виконання польотів у зазначених повітряних просторах (зонах). Програма стосується одноразового навчання для фахівців, що мають чинне свідоцтво пілота, штурмана, бортового радиста.

З питань навчання просимо Вас звертатися за тел.+38 044 337 17 18 або email: trto@skyavia.com.ua.